Optional sidebar menu
Social media
Contact information
Address

5th Avenue, New York - United States

Email

hello@webpixels.ro

Phone

+10 724 1234 567

xComfort na veletrhu IBF: Novinky v populárním systému pro ovládání domácností se tento týden představí v Brně


Praha, 20. dubna 2015 – Eaton Elektrotechnika s.r.o., přední světový elektrotechnický výrobce, se zúčastní mezinárodního stavebního veletrhu IBF 2015 v Brně. Eaton ve svém stánku č. 105, který návštěvníci najdou v pavilonu P, představí novinky u své inteligentní elektroinstalace xComfort. Ta slouží ke komplexnímu a pohodlnému ovládání domácnosti. Letošní ročník veletrhu proběhne na brněnském výstavišti ve dnech 22. - 25. 4. 2015.

Ovládání domácnosti prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu i mimo dům

Řídící jednotka Eaton Smart Manager, která je srdcem systému xComfort, umožňuje ovládat celou domácnost ovládat buď pomocí centrálního panelu přímo v domě, dálkovým ovládáním, nebo chytrým mobilním telefonem či tabletem, ale nyní i pomocí Smart TV a počítače, a to naprosto odkudkoliv.

Chytrá elektroinstalace xComfort se postará o celý dům a vzhledem k bezdrátové komunikaci nevyžaduje žádné stavební zásahy do domácnosti. Systém xComfort je vhodný nejen pro novostavby a rekonstruované obytné doby, ale i pro administrativní budovy či hotely.

V domě anebo i vzdáleně mimo dům lze ovládat žaluzie, pro jednotlivé místnosti nastavit požadované teploty a časy vytápění/chlazení, IP kamerou sledovat dění v domě, monitorovat spotřebu energií a využít řadu dalších bezpečnostních a komfortních funkcí. Tohoto komfortu lze dosáhnout výhradně s bezdrátovou elektroinstalací xComfort. K ovládaným prvkům se nainstalují RF aktory, které s RF tlačítky nebo termostaty komunikují bezdrátově – nejsou tedy nutná žádná kabelová propojení! Pokud je třeba, aktory na základě zjištěných kvalit signálu, informaci předávají dál na větší vzdálenosti a překážku, jako je např. nerezová lednice či železobeton, snadno obejdou (routing RF signálu „vzduchem“). Proto se bezdrátová elektroinstalace používá nejen v novostavbách, ale hlavně ve stávajících objektech pro modernizaci vašeho bydlení. Instalace RF prvků je zde velmi rychlá a obejde se bez sekání, prachu a špíny při ukládání nových kabelových rozvodů.

V rozsáhlých objektech se pro komunikaci mezi patry využívají RF ECI-LAN jednotky s ethernetovou komunikací, které umožní komunikaci po datovém LAN kabelu.

xComfort nabízí řadu zjednodušení a výhod pro domácnosti i domy:

  • Zónovou regulaci vytápění/chlazení neomezeného počtu místností,
  • monitoring historie spotřeby v grafech (elektro, voda, plyn),
  • ovládání osvětlení, žaluzií nebo garážových vrat,
  • ovládání běžných domácích spotřebičů (elektrických zásuvek),
  • vytváření světelných scén,
  • simulaci přítomnosti v domě,
  • napojení na bezpečnostní systém,
  • automatizaci chodu domácnosti (uspořit za elektrickou energii).

Stánek č. 105 společnosti Eaton Elektrotechnika návštěvníci naleznou v pavilonu P:


Více informací naleznete na stránkách  www.eaton.cz a www.eaton.eu. 
Naše nejnovější zprávy přináší i Twitter (@Eaton_EMEA) nebo LinkedIn (Eaton EMEA).

Čtenář dotazy: Eaton Elektrotechnika s.r.o., Komarovska 2406, 193 00 Prague 9, Czech Republic. Tel: +420 267 990 411, Email: ElektrotechnikaCZ@eaton.com
Další tiskové informace: Prosím kontaktujte Kate Siwek, Technical Publicity, Tel: +44 (0)1582 390980, Email: ksiwek@technical-group.com

Ľuboš Reviľák
Head of Service, Product Support & Marketing
T: +421 248 204 311
E: lubosrevilak@eaton.com
H: www.eaton.cz
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Komárovská 2406
193 00 Praha 9

O skupině EATON Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společnost zabývající se řízením energie, která v roce 2017 dosáhla obratu 20,4 miliardy USD. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Máme zhruba 98 000 zaměstnanců a prodáváme produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací získáte na stránkách www.eaton.eu.