Technologie budov

Osvětlení tvoří přibližně 40% z celkové spotřebované energie budovami, ať  komerčními nebo průmyslnými. Při snaze snížit energetickou náročnost projektu je řízení osvětlení ideálním začátkem.

Systém iLight nabízí více než jen úspory energie. Jednoduché projektování, lehká montáž a nízké provozní náklady vytvářejí systémy s přidanou hodnotou přinášející vynikající výsledky.

Vytěžte maximum ze svého řídícího systému a získejte náskok před stále přísnějšími požadavky technických norem pomocí následujících čtyřech jednoduchých pravidel.

1. Individuální přístup

Řídící systém je jednochý nástroj na snížení spotřeby elektrické energie přizpůsobováním poskytovaného světla aktuálním potřebám zaměstnanců anebo uživatelů. Nastavením správného poměru mezi celkovým a místním osvětlením je možné snížit spotřebu až o více než 20%. Opuštěním tradičních rovnoměrných hladin osvětlení můžeme poskytnout zvýšený comfort  individuální ovládání hladin osvětlení pro jednotlivé pracoviště.

2. Detekce přítomnosti osob

Použití nástěnných a stropních snímačů, anebo čidel zabudovaných primo ve svítidlech na sledování přítomnosti osob v daném prostoru. Systém svítidlo vypne, jakmile se v místnosti nikdo nenachází, anebo sníží hladinu osvětlení na předdefinovanou úrověň, čímž dochází k úsporám elektrické energie.

3. Inteligentní řízení

Naplánujte automatické časové řízení na celém poschodí, anebo v celé budověl Použití časovače, tlačítka anebo počítače na vypínání, anebo stmívání osvětlení v interéru i v exteriéru podle časového harmonogramu. Osvětlení může být naprogramováné tak, aby se zapnulo večer, vypnulo , anebo ztlumilo ráno. Případně program může obsahovat libovolné kombinace podle zadaných požadavků.

4. Využití denního světla

Použití snímačů denního osvětlení na koordinaci umělého osvětlení s denim světlem Vám umožní ušetřit energii a zároveň dodržet rovnováhu hladin osvětlenosti v interiéru.


Řídící systémy osvětlení hrají důležitou úlohu při minimalizování negativních vlivů na životní prostředí. Šetření elektrické energie je možné díky použití inteligentních snímačů a fotobuněk, tzn. že svítidla svítí pouze tehdy, když je to potřebné. Optimální používání osvětlovacího systému a řízení stmívání může prodloužit životnost světelných zdrojů, snížt nároky na elektrickou energii a minimalizovat náklady na údržbu.


SOUVISEJÍCÍ VIDEA
Eaton's Green Building Solutions - The sensible and profitable choice  00:00:31
SPUSTIT VIDEO

Eaton's Green Building Solutions - The sensible and profitable choice

 00:00:31
PŘEHRÁT VIDEO