Softstartéry DS7

Popis produktu

Softstartéry jsou stále častěji využívány jako alternativa k rozběhům hvězda-trojúhelník. Moderní způsob spouštění motorů je vhodný zejména pro aplikace, jako jsou čerpadla, ventilátory nebo dopravníkové pásy. Softstartéry udržují vysoký točivý moment a odstraňují proudové špičky vznikající při spouštění motorů standardním způsobem. Mají ovšem i další výhodu - na rozdíl od klasických spínacích řešení uživatelé používají pouze jeden přístroj, kde jsou rozměry zařízení mnohem kompaktnější. Softstartér DS7 zabírá méně místa než kombinace pro rozběh hvězda-trojúhelník. Série DS7 nabízí komplexní řadu od 4 do 200 A (1,5 až 110 kW / 400 V), která dokáže pokrýt většinu aplikací.

Vlastnosti softstartérů DS7

  • Integrace do systému xStart
  • Volitelný vestavěný ventilátor pro zvýšení počtu startů za hodinu
  • AC53b: 10 startů za hodinu s 3-násobným rozběhovým proudem po dobu 5 sekund, vyšší počet startů za hodinu s volitelným ventilátorem.

Příklady použití

  • Třífázové odporové a indukční zátěže
  • Plynulý rozběh motoru v oblasti dopravy a dopravních systémů
  • Hladké zapnutí čerpadla snižuje zatížení a opotřebení celého systému
  • Rychlé a tiché ovládání v budovách
  • Plynulý rozběh, který snižuje opotřebení klínových řemenů na pohonech ventilátorů

Ovládací napětí = 24 V AC / DC nebo 110 - 230 V AC

V portfoliu společnosti Eaton jsou také softstartéry DS7 s integrovaným rozhraním SmartWire-DT. Inovativní komunikační a propojovací systém SmartWire-DT je nedílnou součástí strategie společnosti Eaton. Tento systém otevírá pro uživatele nové možnosti úspory v různých oblastech. Výhodou je nejenom podstatné snížení úsilí při zapojení, ale také při projektování, plánování, uvedení do provozu nebo servisu. SmartWire-DT rovněž nabízí znatelné vylepšení s ohledem na dostupnost systému a bezpečnost. V kombinaci s elektronickými motorovými spouštěči PKE poskytuje systém SmartWire-DT zvýšený monitoring pohonů (monitorování stavů a vzdálená údržba). Systém zpracovává příslušné údaje, jako je skutečný proud motoru, tepelné zatížení a provozní stavy. Tyto hodnoty mohou být neustále sledovány a analyzovány bez nákladné I/O technologie. Komplexní diagnostické možnosti jednotlivých SmartWire-DT stanic umožňují provozovatelům správné načasování zásahů do výrobního procesu - před tím, než dojde k neočekávané odstávce.


Všechny související produkty:

Softstartéry S801+/S811+

Softstartéry pro rozběh náročných zátěží až do 525 kW Popis produktu Třífázový motor je v so...

více informací