Polohové spínače LS-Titan

Popis produktu

Spínače LS-Titan mohou být využity v dřevozpracujícím průmyslu, u tiskařských strojů, balicích strojů nebo myček aut, a všude tam, kde je požadováno přesné zjišťování polohy. Mechanicky detekují polohu pohyblivých částí a zaručují jejich uvedení do bezpečné pozice. Rozpínací kontakty splňují požadavky pro nucené rozepnutí dle ČSN EN 60947-5-1. Polohové spínače LS-Titan jsou k dispozici buď v robustní kovové konstrukci nebo v lehké plastové. Vyměnitelné hlavice umožňují flexibilní použití v různých aplikacích. Spínače jsou standardně vybaveny dvěma rozpínacími kontakty, a jsou tak vhodné pro použití v redundantních bezpečnostních obvodech.

S elektronickým polohový spínačem LS-E – není nutné přesné nastavení spínací polohy při výrobě. Bod sepnutí je možné přístroj „naučit“ jednoduchým stisknutím tlačítka.

Analogový polohový spínač s napěťovým výstupem umožňuje používat LS-Titan také v řadě nových aplikací, kde by doposud mechanické zjišťování polohy mohlo poskytovat nedostatek informací, například při zjišťování polohy otevřených klapek kouřových plynů.

Bezpečnostní polohové spínače

Toto provedení slouží pro detekci bezpečnostních ústrojí a zařízení, např. dveří, mříží nebo krytů. Navíc oproti standardním bezpečnostním spínačům tato řada zahrnuje polohové spínače s opatřeními proti nepovolené manipulaci, pro zvýšenou ochranu personálu a výrobních procesů, spínané pouze s prodlevou. Bezpečnostní polohové spínače zabezpečují přístup ke stroji, do systému nebo zařízení, dokud akční prvky nedostanou do klidového stavu nebo nedokončí určité fáze výrobního procesu.

Všechny související produkty:

Magnetické spínače RS-Titan

Magnetické spínače jsou určeny k monitorování bezpečnostních ochran, ale i dveří, klapek a krytů a všude tam, kde je ...

více informací