Optional sidebar menu
Social media
Contact information
Address

5th Avenue, New York - United States

Email

hello@webpixels.ro

Phone

+10 724 1234 567

Nové modely LED nouzových svítidel EATON lépe navedou v únikových trasách

Praha, 27. května 2015 – Eaton Elektrotechnika s.r.o. rozšířila svou řadu LED nouzových svítidel o nové modely. Hlavním úkolem nouzového osvětlení je zajištění dostatečného osvětlení prostoru a únikových cest pro bezpečné vyvedení osob z budovy (objektu). Pro správnou funkčnost nouzového osvětlení je důležitý výběr kvalitních svítidel a také pravidelné kontroly funkčnosti dle normy ČSN EN 50172. Naše svítidla jsou vhodná i jako protipanické osvětlení stejně jako značky s velmi dobrou pozorovací vzdáleností použitelné např. v prostorách kancelářských objektů, nemocnic, pro únikové trasy v hotelech, restauracích, obchodních centrech a další.

Nová nouzová svítidla Eaton vynikají nejen kvalitou provedení, technickými parametry a univerzálností použití, ale také designem, který patří k důležitým aspektům při architektonickém návrhu osvětlení. Všechny tyto faktory hrají důležitou roli při návrhu osvětlení a následném funkčním provozu.

NexiTech LED – oslňující světelný tok

Svítidlo lze použít jako protipanické svítidlo stejně jako bezpečnostní značku s jednostranným nebo oboustranným piktogramem. Dodávané piktogramy jsou v souladu s mezinárodními standardy pro bezpečnostní značky ISO 7010. NexiTech LED je skutečný bezpečnostní prvek s pozorovací vzdáleností 20 nebo 30 m. Během vývoje produktu byly brány v úvahu požadavky na světelný výkon a rovnoměrnost osvětlení, které jsou vyžadovány normou ČSN EN 1838. Tento proces vedl k vytvoření vysoce výkonného nouzového svítidla pro označení únikových východů stejně jako pro osvětlení únikové cesty. Verze nouzových svítidel NexiTech LED se světelných výkonem 100 až 400 lm mohou být provozovány v trvalém (maintained) i pohotovostním (non-maintained) režimu stejně jako verze 500 lm pro systémy s centrálním bateriovým napájením (CBS).

Sirios LED vyniká svou univerzálností

Řada nouzových svítidel Sirios LED se vyznačuje nízkým profilem, je navržena pro širokou škálu aplikací jako jsou kanceláře, obchodní centra, hotely, nemocnice a pro všeobecné komerční i průmyslové použití. Široký výběr příslušenství zahrnuje základnu pro zapuštěnou montáž na zeď a do podhledů, sadu pro zvýšení krytí na IP65 a podvěšené bezpečnostní značky s piktogramem (tabulky). Distribuci světla lze nastavit polohou pásků s LED diodami do otevřené nebo uzavřené pozice. Otevřená pozice je určená pro osvětlení otevřeného prostoru, kde je požadováno protipanické osvětlení a bezpečnostní značky. LED pásky v uzavřené pozici umožňují kvalitně osvětlit únikové trasy dlouhé až 9,5 m při montážní výšce 4 m. Nouzová svítidla Sirios LED jako bezpečnostní značka se vyznačuje dobrou pozorovací vzdáleností 30 metrů.

Řada Velos šetrná k životnímu prostředí, dokonalý design

Svítidlo Velos s podvěsnou tabulkou s bezpečnostní značkou vyniká rovnoměrně rozloženým jasem tabulky, se svítivostí více než 380 cd/m2 na bílém povrchu. Značka únikové trasy je vždy snadno rozpoznatelná i v podmínkách špatné viditelnosti nebo při osvětlení přirozeným světlem. Velos LED se vyznačuje vysokou účinností více než 112 lm/W. K tělu svítidla je možné připojit tabulku s pozorovací vzdáleností 30 nebo 40 metrů. Volbou svítidla Velos je možné ušetřit na pořizovacích nákladech i na provozních nákladech, v trvale svíticím režimu může být nastavené na poloviční výkon a naplno se rozsvítí při výpadku napájení, čímž snižuje spotřebu elektrické energie v dané aplikaci. NiMH baterie jsou šetrné k životnímu prostředí a umožňují autonomní provoz po dobu až 3 hodin. Spolu s nabídkou piktogramů ISO a EURO je řada Velos LED vhodná pro splnění požadavků kladených na nouzové osvětlení na mnoha místech, jako jsou kanceláře, restaurace, hotely, nemocnice a pro všeobecné komerční použití.


Více informací naleznete na stránkách  www.eaton.cz a www.eaton.eu. 
Naše nejnovější zprávy přináší i Twitter (@Eaton_EMEA) nebo LinkedIn (Eaton EMEA).

Čtenář dotazy: Eaton Elektrotechnika s.r.o., Komarovska 2406, 193 00 Prague 9, Czech Republic. Tel: +420 267 990 411, Email: ElektrotechnikaCZ@eaton.com
Další tiskové informace: Prosím kontaktujte Kate Siwek, Technical Publicity, Tel: +44 (0)1582 390980, Email: ksiwek@technical-group.com

Ľuboš Reviľák
Head of Service, Product Support & Marketing
T: +421 248 204 311
E: lubosrevilak@eaton.com
H: www.eaton.cz
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Komárovská 2406
193 00 Praha 9

O skupině EATON Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společnost zabývající se řízením energie, která v roce 2017 dosáhla obratu 20,4 miliardy USD. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Máme zhruba 98 000 zaměstnanců a prodáváme produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací získáte na stránkách www.eaton.eu.