Optional sidebar menu
Social media
Contact information
Address

5th Avenue, New York - United States

Email

hello@webpixels.ro

Phone

+10 724 1234 567

Nové funkce Eaton rozváděčů xEnergy – ochrana proti vzniku elektrického oblouku i odolnost proti zemětřesení

Praha, 11. června 2014 – Společnost Eaton Elektrotechnika zdokonalila řadou nových prvků univerzální nízkonapěťové rozváděče xEnergy. Mezi funkčními vylepšeními jsou například prostorově úsporná montáž jističů těsně vedle sebe, komponenty pro zvýšení odolnosti systémů instalovaných v zónách s rizikem zemětřesení či jiných otřesů nebo možnost ochrany (krytí) na úrovni IP42. Novinkami jsou také zdokonalená ochrana proti vzniku elektrického oblouku a široká řada inovací pro sekce ovládání motorů (MCC).

Ochrana IP42 proti vniknutí cizích předmětů

Systémy rozváděčů xEnergy byly doposud k dispozici s možností ochrany (krytí) IP31 nebo IP55, nyní Eaton přišel s možností ochrany IP42 pro dodatečnou montáž a upgrade stávajících rozváděčů. Krytí IP42 znamená, že dveře, zadní stěna a horní panely jsou vybaveny jemnými filtračními mřížkami, které umožňují dostatečné odvětrávání i dostatečnou ochranu proti vniknutí cizích předmětů. Při čistění je možné vyjmout filtrační mřížky bez nutnosti přerušení chodu rozváděče.

Nové bezpečnostní prvky odolají i zemětřesení

Nové bezpečnostní svorky a úchyty, které Eaton zavedl u rozváděčů xEnergy, jsou speciálně navržené pro zpevnění rozváděčových skříní xEnergy proti vnějším účinkům – od nejrůznějších otřesů až po zemětřesení. Skříně s namontovanými úchyty byly testovány podle standardů IEC 60068-3-3: úroveň AG2 a AG5, UBC Code: zóna 4, IEEE standard 344: třída 1E (OBE@AG2 a SSE@AG5), IEEE standard 693: střední úroveň (0,25 g) a vysoká úroveň (0,5 g). 

Ochrana proti vzniku elektrického oblouku

Další z řady nových bezpečnostních prvků pro rozváděče xEnergy disponují ochranou proti vzniku elektrického oblouku (vhodné zejména pro náročné průmyslové aplikace): dveře a víka odvádějící horké plyny, vznikající v oblouku, horem skříně; speciální bezpečnostní záchyty dveří odolné proti zášlehům; vnitřní těsnění; pomocné klapky proti vzniku oblouku, z nichž neodlétnou žádné části; a izolační bariéry proti oblouku, zabudované do hlavní přípojnice, bránící vypálení otvorů v bočních stěnách skříně rozváděče.

Do jednoho pole rozváděče lze vměstnat dva jističe

Do jednoho pole rozváděče xEnergy lze nově namontovat dva vzduchové jističe IZMX16, dva kompaktní jističe NZM3 nebo dva kompaktní jističe NZM4, a přitom dodržet vnitřní oddělení 4b. Díky tomu dochází ke značným prostorovým úsporám užitečným zejména v případě retrofitů současných instalací. Při nich je v rámci instalace nového rozváděče často k dispozici jen omezený prostor.

Nově lze upevnit jističe při vnitřní separaci 4b

Pro vývodová pole rozváděčů xEnergy obsahující fixní komponenty (XF) zavedl Eaton nové instalační sady zvětšující montážní hloubku o 200 mm (z 275 mm na 475 mm), díky čemuž mohou být kompaktní jističe NZM3 a NZM4 nově upevněny při vnitřní separaci 4b.

K řadě inovací v systému xEnergy došlo rovněž u sekcí pro motorové vývody (MCC):

  • Zavedení výsuvných sestav s otvíratelnými čelními kryty 
  • nový systém kódování pozic bránící zasunutí výsuvného modulu do špatné pozice 
  • ovládací svorkovnice s předem připravenou kabeláží zkracující čas instalace
  • instalace úchytů, které zabraňují nechtěnému úplnému vytažení výsuvného modulu, 
  • rozšířená podpora propojovacího systému SmartWire -DT, který se obejde bez standardní ovládací kabelážeVíce informací naleznete na stránkách  www.eaton.cz a www.eaton.eu. 
Naše nejnovější zprávy přináší i Twitter (@Eaton_EMEA) nebo LinkedIn (Eaton EMEA).

Čtenář dotazy: Eaton Elektrotechnika s.r.o., Komarovska 2406, 193 00 Prague 9, Czech Republic. Tel: +420 267 990 411, Email: ElektrotechnikaCZ@eaton.com
Další tiskové informace: Prosím kontaktujte Kate Siwek, Technical Publicity, Tel: +44 (0)1582 390980, Email: ksiwek@technical-group.com

Ľuboš Reviľák
Head of Service, Product Support & Marketing
T: +421 248 204 311
E: lubosrevilak@eaton.com
H: www.eaton.cz
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Komárovská 2406
193 00 Praha 9

O skupině EATON Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společnost zabývající se řízením energie, která v roce 2017 dosáhla obratu 20,4 miliardy USD. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Máme zhruba 98 000 zaměstnanců a prodáváme produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací získáte na stránkách www.eaton.eu.