Optional sidebar menu
Social media
Contact information
Address

5th Avenue, New York - United States

Email

hello@webpixels.ro

Phone

+10 724 1234 567

Nissan a Eaton představují spolehlivé úložiště energie „xStorage HOME“ dostupné pro všechny

PRAHA 7.9.2016 - Vedoucí společnost v automobilovém odvětví Nissan a lídr v oblasti řízení elektrické energie Eaton spojili své síly a představili novou jednotku pro ukládání energie pro domácnosti jakožto nejspolehlivější a nejdostupnější systém na trhu. „xStorage HOME“ je plně integrovaný systém pro ukládání energie, který umožňuje spotřebitelům řídit, jak a kdy budou energii ve vlastních domovech využívat.

  • Nejspolehlivější a cenově dostupný systém skladování energie na trhu
  • Spotřebitelé se mohou vyhnout drahé elektřině ve vysokém tarifu
  • Vyvinuto ve spolupráci se společností Nissan a navrženo ve středisku Nissan Design Europe
  • Očekávaný prodej má přesáhnout 100 000 jednotek xStorage HOME během následujících pěti let

Jednotku je možné připojit ke zdrojům obnovitelné energie, jako například k fotovoltaickému systému a k napájecím sítím domácností, čímž spotřebitelům ušetří náklady na energie nabíjením v momentě, kdy je dostupná obnovitelná energie nebo v době levného nízkého tarifu (např. přes noc), a spotřebováváním této uložené energie během vysokého tarifu. Pokud je domácnost vybavena fotovoltaickou technologií, mohou spotřebitelé svoji domácnost napájet pomocí čisté energie uložené ve svém systému xStorage HOME a takto ušetřit tím, že se vyhnou drahému proudu ve vysokém tarifu.

Domácí systém skladování energie také poskytuje záložní systém, který zajistí nepřetržitou dodávku elektrické energie – ideální při výpadku elektrické sítě. Zákazníci mohou navíc generovat dodatečné zisky prodejem uložené energie zpět do sítě při vysoké poptávce a ceně.

Jednotka xStorage HOME je jednotkou zajišťující bezpečnost a výkonnost během ukládání a distribuce elektrické energie spotřebitelům. Po instalaci certifikovaným dodavatelem je jednotka ihned připravena ke snadnému použití. Nabízí také funkci propojení s chytrým telefonem, díky čemuž může spotřebitel přepínat mezi jednotlivými zdroji energie pomocí jediného tlačítka.

Paul Willcox, předseda společnosti Nissan Europe, říká: „Je nejvyšší čas nabídnout spotřebitelům flexibilitu a možnost řídit, jak a kdy budou používat energii ve vlastních domovech. Nové řešení xStorage HOME spojuje odborné znalosti společnosti Nissan v oblasti výroby automobilů a spolehlivých bateriových technologií se zkušenostmi společnosti Eaton v oblasti řízení elektrické energie. Přejeme si, aby úložiště energie byla lákavá a cenově dostupná pro každého, protože spotřebitelům přinášejí skutečné výhody a umožňují inteligentnější a udržitelnější řízení energie v síti.

Kromě vysokých požadavků na funkcionalitu je systém xStorage HOME navržen také s ohledem na estetiku a využitelnost a nebude tak narušovat domácí prostředí. Špičkový design pochází přímo z designerského střediska Nissan Design Europe ve Spojeném království, které je rodištěm světoznámých návrhů a designů automobilů světové třídy.

Toto nové zařízení využívá dvanáct akumulátorových modulů z elektromobilů Nissan, které jsou po ukončení životnosti ve vozidlech sekundárně využity v tomto zařízení. Má potenciál od základů změnit způsob, jakým lidé řídí využívání elektrické energie ve svých domácnostech, a poskytuje vyšší flexibilitu a úsporu nákladů v mnoha oblastech. 

Cyrille Brisson, viceprezident marketingu v Eaton Electrical EMEA, uvádí: „Společný vývoj společností Eaton a Nissan nám umožnil optimalizovat náklady na vývoj a výrobu a našim zákazníkům poskytnout skutečně komplexní řešení. Náš systém budeme koncovým zákazníkům dodávat zcela připravený k použití a se všemi požadovanými prvky, včetně kabeláže a instalace certifikovaným odborníkem, za počáteční cenu 4 000 eur za jednotku se jmenovitým výkonem 4,2 kWh. Naší politikou je vyhnout se skrytým dodatečným nákladům a dosáhnout nižších celkových nákladů při pořízení.

Obě společnosti mají dobrou obchodní pozici v Evropě, Africe i na Středním východě. Ve společnosti Eaton máme k dispozici síť s více než 1000 distributory pracujícími s kvalifikovanými instalatéry v 77 zemích. Spotřebitelům zajistíme přístup, skladování a používání čisté elektrické energie bezpečně a efektivně v pohodlí vlastního domova.“Více informací naleznete na stránkách  www.eaton.cz a www.eaton.eu. 
Naše nejnovější zprávy přináší i Twitter (@Eaton_EMEA) nebo LinkedIn (Eaton EMEA).

Čtenář dotazy: Eaton Elektrotechnika s.r.o., Komarovska 2406, 193 00 Prague 9, Czech Republic. Tel: +420 267 990 411, Email: ElektrotechnikaCZ@eaton.com
Další tiskové informace: Prosím kontaktujte Kate Siwek, Technical Publicity, Tel: +44 (0)1582 390980, Email: ksiwek@technical-group.com

Ľuboš Reviľák
Head of Service, Product Support & Marketing
T: +421 248 204 311
E: lubosrevilak@eaton.com
H: www.eaton.cz
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Komárovská 2406
193 00 Praha 9

O skupině EATON Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společnost zabývající se řízením energie, která v roce 2017 dosáhla obratu 20,4 miliardy USD. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Máme zhruba 98 000 zaměstnanců a prodáváme produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací získáte na stránkách www.eaton.eu.