Optional sidebar menu
Social media
Contact information
Address

5th Avenue, New York - United States

Email

hello@webpixels.ro

Phone

+10 724 1234 567

Komplexní přehled a vyšší provozní spolehlivost motorových vývodů, elektronický multifunkční spouštěč motorů EMS s rozhraním SmartWire-DT

Lepší diagnostika zvyšuje spolehlivost a dostupnost zařízení​

Praha, 13. ledna 2016 – Díky nové generaci multifunkčního elektronického spouštěče motoru (EMS) s konektivitou SmartWire-DT je elektrotechnická společnost Eaton schopna zajistit vyšší dostupnost strojů a minimalizovat prostoje. Toho je dosaženo především díky vylepšeným komunikačním možnostem zařízení. Ve spojení se systémem SmartWire-DT se nyní přesněji a snadněji přenášejí a zaznamenávají provozní hodnoty motoru přímo ze spouštěče EMS.

Díky dostupnosti těchto informací se otvírají nové možnosti pro preventivní údržbu a rychlejší servis. Zredukovaná kabeláž a komunikační funkce zařízení se systémem SmartWire-DT uživatelům přinášejí zjednodušení výroby, optimalizaci nákladů, kompaktní design strojů a systémů a především vyšší stabilitu výrobních procesů.

Elektronický spouštěč motoru se díky rozhraní SmartWire-DT stává komunikačním prvkem systému, který dokáže zjišťovat údaje o proudu a přetížení motoru, nebo další užitečné diagnostické údaje. Tyto informace pak může odesílat do nadřazeného řídicího systému k dalšímu zpracování. Prostřednictvím komunikačních bran je systém SmartWire-DT připraven k připojení do všech běžně používaných průmyslových sběrnic.

Dostupnost výše zmíněných provozních informací uživateli poskytuje několik výhod. Hlavní z nich je včasná signalizace kritického zatížení motoru. V případě hrozícího zastavení stroje může obsluha vhodně zasáhnout, aby zabránila spuštění funkce ochrany motoru a následnému výpadku pohonu. Transparentnost dat dále usnadňuje diagnostiku a údržbu, protože EMS v případě vybavení poskytuje informace o příčině poruchy, např. o výpadku fáze.

„SmartWire-DT nejen snižuje náklady na konstrukci, elektroinstalaci a uvedení do provozu, ale s vynaložením minimálního úsilí umožňuje přeměnu jednoduchých spínacích zařízení na automatizované komunikační komponenty,“ vysvětluje Mike Edelmann, produktový manažer ve společnosti Eaton. „S pokročilými komunikačními funkcemi nových elektronických multifunkčních spouštěčů motorů EMS společnost Eaton uspokojuje rostoucí poptávku trhu po progresivních řešeních spouštěčů a ochran motorů zvyšujících spolehlivost a dostupnost strojních zařízení.“

Elektronický spouštěč motoru má jako kompaktní multifunkční zařízení čtyři jedinečné funkce: přímé spuštění motoru, možnost reverzace chodu motoru, ochranu motoru a jeho bezpečné vypnutí v souladu s požadavky na kategorii 3 (EN 13849-1). Snížením potřebného počtu přístrojů pro danou aplikaci a využitím zásuvných svorek pro zapojení bez nutnosti použití nástrojů lze náklady na elektroinstalaci oproti konvenčním přepínačům snížit až o 60 % a podíl nezbytných hardwarových součástí až o 70 %. Díky širokému rozsahu nastavení ochranné funkce stačí pro spouštěče EMS jen dvě výkonové varianty s rozsahy 0,18 až 6,5 A (AC-53a)  a 9 A (AC-51),  což výrazně zjednodušuje výběr výrobku a zásobování náhradními díly. Integrované hybridní spínací obvody navíc fungují prakticky bez opotřebení (30 milionů pracovních cyklů) a zvyšují tak předpokládanou životnost přístroje ve srovnání s konvenčními přepínači. Výrobcům strojů tedy nabízí nové možnosti jak zvýšit spolehlivost svých zařízení.

Přístroje EMS s instalační šířkou 30 mm také oproti konvenčním modelům se šířkou 45 mm šetří cenný prostor v rozváděči. Hlavní využití spouštěčů EMS o výkonovém rozsahu 0,06 až 3 kW je především v dopravníkových systémech pro strojní manipulaci, logistiku nebo v balicích zařízeních.

Návštěvníci veletrhu SPS IPC Drives, který se koná 24.– 26. listopadu v Norimberku, mají jedinečnou šanci získat další informace o inovativních technických a technologických řešeních z oblasti průmyslové automatizace, výroby strojů a technologických systémů  vyvíjených  společností Eaton. Navštivte náš stánek č. 371 v hale č. 9.Více informací naleznete na stránkách  www.eaton.cz a www.eaton.eu. 
Naše nejnovější zprávy přináší i Twitter (@Eaton_EMEA) nebo LinkedIn (Eaton EMEA).

Čtenář dotazy: Eaton Elektrotechnika s.r.o., Komarovska 2406, 193 00 Prague 9, Czech Republic. Tel: +420 267 990 411, Email: ElektrotechnikaCZ@eaton.com
Další tiskové informace: Prosím kontaktujte Kate Siwek, Technical Publicity, Tel: +44 (0)1582 390980, Email: ksiwek@technical-group.com

Ľuboš Reviľák
Head of Service, Product Support & Marketing
T: +421 248 204 311
E: lubosrevilak@eaton.com
H: www.eaton.cz
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Komárovská 2406
193 00 Praha 9

O skupině EATON Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společnost zabývající se řízením energie, která v roce 2017 dosáhla obratu 20,4 miliardy USD. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Máme zhruba 98 000 zaměstnanců a prodáváme produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací získáte na stránkách www.eaton.eu.