Kompaktní PLC

Kompaktní řízení – easy Control EC4-200 s rozhraním CANopen a Ethernet.

Firma Eaton pokračuje ve svém úspěšném tažení s programovatelnými relé Easy novým produktem – kompaktním automatem easy Control. Easy Control vyplňuje mezeru mezi relé easy a PLC v sortimentu Eaton jak po stránce funkční tak i finanční.

S programovou pamětí o velikosti 256 kB a rychlostí 0,3 s na instrukci rozšiřuje řada EC4-200 hranice, které dříve patřily pouze plnohodnotným PLC. Připočteme-li navíc volitelná rozhraní jako je Ethernet a CANopen, stává se easy Control ideálním automatem pro široké spektrum aplikací.

Easy control je dostupný celkem v 16 variantách a v závislosti na variantě jsou k dispozici releové/tranzistorové výstupy, integrovaný Ethernet, provedení s/bez displeje a analogový výstup.

Další přednosti produktu jsou

  • flexibilní rozhraní - integrovaný řadič CAN lze použít buď pro CANopen protokol nebo pro Easy-NET
  • integrovaný Ethernet umožňuje snadnější programování a použití průmyslových standardů jako je OPC a začlenění easy Control do stávající technologické struktury
  • slot pro paměťovou kartu souží pro připojení externí paměťové karty ze které může být spouštěn program, případně instalován aktualizovaný firmware. Samozřejmostí je možnost zápisu a logování dat na kartu.

Rozšíření vstupů a výstupů

Místní i vzdálené rozšíření je založeno na standardních rozšiřujících modulech relé Easy.

Lokální rozšíření

Zapojením s rozšiřujícím modulem EASY618-AC-RE, EASY618-DC-RE nebo EASY620-DC-TE lze dosáhnout jednotky s 24 vstupy a až s 16 výstupy.

Vzdálené rozšíření

Komunikační modul EASY200-EASY umožní decentralizované rozšíření až na vzdálenost 30m. K propojení slouží kroucená dvoužilový kabel.

EasyControl – flexibilní v komunikaci

Díky integrovaným komunikačním rozhraním jako jsou Ethernet, CAN a RS232 nabízí easy Control univerzální použití. Navíc lze easy Control připojit do sběrnic Profibus-DP, CANopen, DeviceNet nebo AS-Interface pomocí komunikačních modulů

Easy-NET

Easy Control lze jednoduše připojit k například již stávající síti Easy-NET za atraktivní cenu.

Až 8 stanic – easy 800, easy MFD nebo easy Control - lze navzájem propojit do sítě délky maximálně 1000 m. Nezáleží na tom, zda je v připojených easy program, nebo fungují pouze jako vzdálené vstupy/výstupy. Tímto způsobem lze systém rozšířit až na 320 vstupně/výstupních bodů.

CANopen

Easy Control může pracovat buď jako stanice v síti CANopen a/nebo zastávat funkci NMT master. Easy Control lze bez problémů připojit k libovolným PLC, HMI, měničům apod. pokud mají implementovaný CANopen protokol.

Ethernet

V závislosti na typu má easy Control integrovaný Ethernet. Tím se stává velmi vhodným pro rozsáhlé aplikace a technologické celky, kde na řadu přichází OPC server, případně protokol SYMArti pro komunikaci s dalšími systémy/HMI.

Další komunikační možnosti

Pro připojení k průmyslovým sběrnicím lze jednoduše použít všechny rozšiřující moduly od easy relé. Propojení mezi easy Control a komunikačními moduly je pomocí integrované interní sběrnice Easy-Link. Takto lze easy Control připojit do následujících sběrnic (ale vždy jen jako stanici, jako slave): Profibus DP, DeviceNet, CANopen nebo AS-Interface.

Programovací software easy Soft CoDeSys

Easy Soft CoDeSys je programovací software pro celou řadu easy Control, založený na balíku CoDeSys od 3S. CoDeSys splňuje mezinárodní standard IEC 61131-3 a v současné době jej využívá více než 150 výrobců hardwaru. Easy Soft CoDeSys podporuje 6 programovacích jazyků (IL, LD, FBD, ST, AS a CFC).

Samozřejmostí je offline simulátor a v neposlední řadě také grafický konfigurační nástroj.

Všechny související produkty:

Modulární PLC

Inteligentní, komunikativní, kompaktní - modulární PLC XC300 Modulární PLC se vyznačují ve velký...

více informací

Modulární I/O

XN300 - Tento ultra-kompaktní systém založený na modulárním I / O s plug-in lze kombinovat s...

více informací