Optional sidebar menu
Social media
Contact information
Address

5th Avenue, New York - United States

Email

hello@webpixels.ro

Phone

+10 724 1234 567

Vhodný pro venkovní použití – kompaktní měnič frekvence DC1 je nyní dostupný s klasifikací pro venkovní použití

Praha, 4. června, 2020: Společnost Eaton, která působí v oblasti řízení energie, obměnila řadu kompaktních měničů frekvence DC1 se stupněm krytí IP66, které nyní nabízejí ještě větší možnosti použití: Byla přidána další typová velikost, takže řada DC1 nyní zahrnuje čtyři velikosti přístrojů do výkonu až 22 kW při napětí 400 V (třífázový vstup). Kromě toho klasifikace pro venkovní použití nových přístrojů DC1 potvrzuje například jejich vysokou odolnost vůči ultrafialovému záření a umožňuje jejich použití ve venkovních aplikacích bez dodatečného krytí.

Přístroj DC1 je osvědčený kompaktní měnič frekvence řady PowerXL společnosti Eaton. Byl navržen speciálně pro jednoduché aplikace, jako jsou ventilátory, čerpadla a dopravníkové systémy. Díky 14 základním parametrům lze měniče frekvence DC1 rychle uvést do provozu a snadno konfigurovat pomocí mobilní aplikace drivesConnect pro smartphony. Všechny přístroje jsou vybaveny integrovanými rozhraními CANopen a Modbus RTU. Měnič frekvence DC1 lze použít k ovládání motorů s vysokou účinností, jako jsou asynchronní motory, motory s permanentními magnety, synchronní reluktanční motory nebo bezkomutátorové stejnosměrné motory třídy IE4. K dispozici je jak ovládání napětí/frekvence, tak vektorové bezsenzorové ovládání. Integrovaná řídicí jednotka PID umožňuje konfigurovat regulační smyčku. Všechny modely jsou vybaveny sedmisegmentovým displejem a volitelně jsou dostupné s integrovaným filtrem EMC nebo brzdným tranzistorem. Jednoduché zásuvné rozšiřovací moduly umožňují například zvýšit počet vstupů a výstupů. Kromě modelů se stupněm krytí IP20 pro instalaci do rozvaděče jsou k dispozici také přístroje DC1 se stupněm krytí IP66. Robustní přístroje lze tak instalovat mimo rozvaděč, tedy přímo vedle motoru nebo na stroj.

Přístroje s krytím IP66 jsou vzhledem ke klasifikaci pro venkovní použití chráněna nejen proti vodě a srážkám, ale také například proti ultrafialovému záření. Měniče frekvence DC1 lze tak používat i v zahradnických a zemědělských aplikacích nebo v aplikacích HVAC, aniž by vyžadovaly další ochranná opatření, jako například dodatečné krytí. Společnosti Eaton se současně podařilo dále snížit montážní hloubku nových přístrojů s krytím IP66. Flexibilní provedení krytu podporuje například integraci ovládacích a signalizačních přístrojů řady RMQ od společnosti Eaton. Přístroje DC1 s krytím IP66 jsou volitelně dostupné s ovládacími prvky pro lokální ovládání. Nyní také podporují připojení typu „daisy-chain“ přes konektory RJ45, které lze použít například k připojení konfigurační jednotky nebo komunikačních kabelů. Konfigurační jednotku lze rovněž použít k navázání připojení Bluetooth k přístroji DC1 přes rozhraní RJ45, což usnadňuje konfiguraci zařízení, například prostřednictvím mobilní aplikace drivesConnect.

Měniče frekvence DC1 se stupněm krytí IP66 jsou certifikovány podle mezinárodních norem CE, UL, cUL, RoHS, EAC a UkrSEPRO. Přístroje DC1 s klasifikací pro venkovní použití budou dostupné od druhého čtvrtletí roku 2020.Více informací naleznete na stránkách  www.eaton.cz a www.eaton.eu. 
Naše nejnovější zprávy přináší i Twitter (@Eaton_EMEA) nebo LinkedIn (Eaton EMEA).

Čtenář dotazy: Eaton Elektrotechnika s.r.o., Komarovska 2406, 193 00 Prague 9, Czech Republic. Tel: +420 267 990 411, Email: ElektrotechnikaCZ@eaton.com
Další tiskové informace: Prosím kontaktujte Kate Siwek, Technical Publicity, Tel: +44 (0)1582 390980, Email: ksiwek@technical-group.com

Ľuboš Reviľák
Head of Service, Product Support & Marketing
T: +421 248 204 311
E: lubosrevilak@eaton.com
H: www.eaton.cz
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Komárovská 2406
193 00 Praha 9

O skupině EATON Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společnost zabývající se řízením energie, která v roce 2017 dosáhla obratu 20,4 miliardy USD. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Máme zhruba 98 000 zaměstnanců a prodáváme produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací získáte na stránkách www.eaton.eu.

GALERIE