Optional sidebar menu
Social media
Contact information
Address

5th Avenue, New York - United States

Email

hello@webpixels.ro

Phone

+10 724 1234 567

Inteligentní propojení přináší do výrobního závodu transparentnost dat


PRAHA 12/01/2017 - Nová zpráva společnosti Eaton, která se zabývá řízením elektrické energie, popisuje, jak lze snížit provozní náklady a zvýšit produktivitu strojů s využitím inteligentního propojovacího a komunikačního systému na úrovni zařízení. To umožňuje integraci složitých inteligentních automatizačních komponent a jednoduchých zařízení, jako jsou ovládací a signalizační přístroje, ruční motorové spouštěče a jističe i senzory, do komunikačního systému stroje. Výsledkem je transparentnost komplexních dat až po nejmenší součástku stroje. V důsledku toho lze zamezit vzniku prostojů díky prediktivní údržbě a servisu. Jednodušší a rychlejší diagnostika zvyšuje celkové využití kapacity stroje.

Autor Heribert Einwag, produktový manažer společnosti Eaton, vysvětluje, jak konvenční složité dvoubodové propojování již nedokáže poskytnout – nebo poskytuje jen za cenu velkého úsilí (a nákladů) – možnosti komplexního monitorování a analýzy procesů, jaké jsou dnes požadovány. Uvádí přístup k vyřešení tohoto problému a sdílí své zkušenosti na příkladech z reálného světa.

Einwag věří, že moderní propojovací a komunikační systém na úrovni zařízení musí nejen snížit pracovní vytížení instalace, ale musí také obsahovat snadno instalovatelné inteligentní komunikační moduly, které zaznamenávají a předem zpracovávají data pro jednoduchá automatizační zařízení. To tvoří nejen základ transparentnosti údajů až po nejmenší strojní součásti, ale je to také základem využití strojů, které splňují požadavky 4. průmyslové revoluce.

Používání této technologie vytváří hmatatelnou přidanou hodnotu po celou dobu životnosti zařízení. Inteligentní elektroinstalace může celkově zajistit snížení nákladů životního cyklu elektrické instalace až o 30 %, od návrhu projektu až po servis a údržbu. Nejdůležitější však je, že díky integrované transparentnosti dat se zlepšuje diagnostika a údržba společně s produktivitou a dostupností stroje. Díky znalosti proudů motorů všech pohonných jednotek lze například optimalizovat využití kapacity stroje – aniž by bylo třeba dělat si starosti s výpadky stroje v důsledku přetížení. Mezi další výhody inteligentního propojovacího a komunikačního systému patří snadná rozšiřitelnost stroje a schopnost zaznamenávat údaje o stroji pružně a individuálně podle požadavků zákazníka, například za účelem odesílání dat do řídicího stanoviště.

Tato zpráva je k dispozici zdarma ke stažení na adrese www.eaton.eu/cz/iw/sys.
Více informací naleznete na stránkách  www.eaton.cz a www.eaton.eu. 
Naše nejnovější zprávy přináší i Twitter (@Eaton_EMEA) nebo LinkedIn (Eaton EMEA).

Čtenář dotazy: Eaton Elektrotechnika s.r.o., Komarovska 2406, 193 00 Prague 9, Czech Republic. Tel: +420 267 990 411, Email: ElektrotechnikaCZ@eaton.com
Další tiskové informace: Prosím kontaktujte Kate Siwek, Technical Publicity, Tel: +44 (0)1582 390980, Email: ksiwek@technical-group.com

Ľuboš Reviľák
Head of Service, Product Support & Marketing
T: +421 248 204 311
E: lubosrevilak@eaton.com
H: www.eaton.cz
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Komárovská 2406
193 00 Praha 9

O skupině EATON Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společnost zabývající se řízením energie, která v roce 2017 dosáhla obratu 20,4 miliardy USD. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Máme zhruba 98 000 zaměstnanců a prodáváme produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací získáte na stránkách www.eaton.eu.

SOUBORY / DOKUMENTY KE STAŽENÍ