Frekvenční startéry DE1 a DE11

Frekvenční startér PowerXL DE1/DE11 - všechny výhody v jednom přístroji

Jednoduché ovládání a maximální spolehlivost nebo proměnné otáčky motoru a zlepšená energetická účinnost? Tyto otázky si už nemusíte klást, protože firma Eaton nabízí novou řadu přístrojů, která zaplňuje mezeru mezi konvenčními spouštěči motorů a běžnými frekvenčními měniči a sjednocuje všechny výhody do jednoho přístroje: nového frekvenčního startéru PowerXL DE1.

Tak jednoduché

  • Připravený ihned k uvedení do provozu bez nastavování parametrů;
  • Maximální dostupnost stroje díky konstrukci Trip-Free-Design;
  • Jednoduchá montáž a ovládání jako u spouštěče motoru a stykače;
  • Nejsou potřebné žádné speciální technické znalosti pohon

Tak variabilní

  • Proměnné otáčky motoru
  • Volitelně možnost nastavování parametrů pomocí zástrčného konfiguračního modulu
  • Volitelně možnost použití software drivesConnect PowerXL
  • Volitelně možnost komunikace pomocí systému SmartWire-DT a ostatního příslušenství

Maximální dostupnost stroje díky konstrukci Trip-Free-Design

Žádné vypinání v mezních situacích

Přetížení, nadproud, příliš vysoká teplota nebo zpětné využití energie - v praxi mohou vždy nastat situace, které vedou k poruchám nebo vypnutí pohonného systému popř. aplikace. Nový frekvenční startér DE1 využívá konstrukci „Trip-Free-Design", která automaticky zamezuje vypnutí v příslušných 

Nastavení parametrů šroubovákem

Zástrčný konfiguračni modul DXE-EXT-SET

Kromě přístroje připraveného ihned k uvedení do provozu, který nepotřebuje žádné nastavování parametrů, má uživatel volitelně k dispozici konfigurační modul DXE-EXT-SET. Tímto modulem může nastavení z výroby individuálně přizpůsobit příslušné aplikaci pomocí nejdůležitějších parametrů, jako jsou doby ramp, ochrana motoru a funkce svorek řídicích signálů - naprosto jednoduše pomocí šroubováku.

Přístroj DE1 kromě toho samozřejmě nabízí také možnost provést nastavení parametrů externí ovládací jednotkou s LED displejem, známou z portfolia výrobků PowerXL. Software drivesConnect se nadále stará také u nového frekvenčního startéru o značné ulehčení práce - jako u celé řady PowerXL. Se softwarem má uživatel přístroje DE1 možnost volitelně přenosným počítačem nastavovat a nahrávat parametry a pro kopírování parametrů z jednoho přístroje na druhý používat praktický Parameter-Copy-Stick.

Více informací o frekvenčních startérech naleznete ZDE.