Optional sidebar menu
Social media
Contact information
Address

5th Avenue, New York - United States

Email

hello@webpixels.ro

Phone

+10 724 1234 567

Frekvenční startér – společnost Eaton představuje další úroveň s integrovanou komunikací CANopen

Frekvenční startér – společnost Eaton představuje další úroveň s integrovanou komunikací CANopen

Frekvenční startér PowerXL DE11 nabízí nové možnosti použití podporující energetickou účinnost ve strojírenství

PRAHA 23. února 2016 - Společnost Eaton rozšiřuje svou řadu frekvenčních startérů PowerXL DE1o startér DE11. Kromě standardního rozhraní Modbus a možnosti integrace do systému SmartWire DT nabízí nová řada produktů také možnost přímého připojení ke sběrnici s komunikačním protokolem CANopen. Okamžitě tak otevírá další uplatnění v mnoha oblastech v rámci strojírenství a jednoduše, účinně a úsporně splňuje směrnici ErP.

Frekvenční startér je nová kategorie přístrojů, kterou společnost Eaton nedávno uvedla na trh. Společnost Eaton chtěla zákazníkům poskytnout alternativu, která jim umožní spolehlivě chránit a spouštět motory v rámci jejich energeticky účinného provozu. Pokud jde
o požadavky na minimální stupně účinnosti, jako u čerpadel a ventilátorů, vyžadují procesy a zařízení často elektronické řízení proměnných otáček. Frekvenční měniče však mají v mnoha případech přebytečnou funkcionalitu a příliš složitě se obsluhují, zatímco spouštěče motorů se sice používají snadno, ale mají omezenou funkčnost. Frekvenční startér tuto mezeru vyplňuje, protože kombinuje výhody obou přístrojů.

Stejně jako startér DE1 umožňuje i startér DE11 řízení proměnných otáček pro aplikace do 7,5 kW, a z pohledu použití je podobný stykači nebo spouštěči motoru s možností provozu „ihned po vybalení“, aniž byste museli nastavovat parametry. V rámci nového provedení DE11 je k dispozici odnímatelná řídicí svorkovnice, která šetří čas a práci strojním inženýrům a výrobcům rozváděčů. Uživatel může přístroj nainstalovat buď vodorovně nebo svisle. Vzhledem k tomu, že šířka přístroje odpovídá standardnímu spouštěči motoru, lze ho jednoduše nahradit. Znamená to také zjednodušení v projektech dodatečného vybavení.

Z výrobního nastavení lze provést individuální přizpůsobení parametrů pro konkrétní aplikaci. Uživatel může použít zásuvný konfigurační modul a provést základní vlastní úpravy výrobního nastavení pouze pomocí šroubováku – bez potřeby klávesnice, softwaru nebo návodu. Při praktickém srovnání s konvenčními řešeními snižuje tento typ konfigurace dobu instalace až o 70 procent.

Frekvenční startér poskytuje díky konstrukci „Trip-Free-Design“ nejvyšší úrovně dostupnosti. Vedle těchto vlastností je přístroj schopen detekovat zpětnou energii z motorů a automaticky ji monitorovat; má funkci automatického restartu, funkci DC brzdění, DC regulaci v případě nerovnováhy, automatické snížení spínací frekvence při vysokém zatížení nebo při vysokých okolních teplotách; vnitřní ochranu motoru proti přetížení, ochranu před zkratem a přímou termistorovou ochranou motoru. Přístroj je také připraven k použití bez snížení výkonu až do 60 °C.

Díky své jedinečné výkonnostní specifikaci vyhrál frekvenční startér PowerXL DE1 cenu německého průmyslu za rok 2015 (Industriepreis 2015) v kategorii elektrotechnika. Frekvenční startéry DE1 a DE11 splňují požadavky nejen čerpadel a ventilátorů, ale i mnoha dalších aplikací na trhu, pro které dříve neexistovala žádná ideální řešení. Patří mezi ně případy, kdy není možné přímé připojení na síť spouštěčem hvězda-trojúhelník nebo softstartérem, protože aplikace neumožňuje sníženou frekvenci startů zátěže a protože má přímé spuštění za následek extrémně vysoký rozběhový proud. Kromě toho přístroj nabízí řešení pro rostoucí počet aplikací s konstantními otáčkami, u kterých jsou požadovány frekvence odlišné od frekvence sítě.Více informací naleznete na stránkách  www.eaton.cz a www.eaton.eu. 
Naše nejnovější zprávy přináší i Twitter (@Eaton_EMEA) nebo LinkedIn (Eaton EMEA).

Čtenář dotazy: Eaton Elektrotechnika s.r.o., Komarovska 2406, 193 00 Prague 9, Czech Republic. Tel: +420 267 990 411, Email: ElektrotechnikaCZ@eaton.com
Další tiskové informace: Prosím kontaktujte Kate Siwek, Technical Publicity, Tel: +44 (0)1582 390980, Email: ksiwek@technical-group.com

Ľuboš Reviľák
Head of Service, Product Support & Marketing
T: +421 248 204 311
E: lubosrevilak@eaton.com
H: www.eaton.cz
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Komárovská 2406
193 00 Praha 9

O skupině EATON Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společnost zabývající se řízením energie, která v roce 2017 dosáhla obratu 20,4 miliardy USD. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Máme zhruba 98 000 zaměstnanců a prodáváme produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací získáte na stránkách www.eaton.eu.