Optional sidebar menu
Social media
Contact information
Address

5th Avenue, New York - United States

Email

hello@webpixels.ro

Phone

+10 724 1234 567

Ochraňte svůj počítač před nečekanými výpadky proudu nebo přepětí s pomocí UPS

Praha, 24. března 2020: Práce z domova je v současné době běžnou součástí života mnoha lidí po celém světě, a tak se ochrana domácího počítače stává ještě důležitější než kdy předtím. Určitě se chcete vyhnout momentům, kdy by vaše práce byla zničena přepětím nebo výpadkem proudu. Řešení je jednoduché. Stačí přidat si k počítači záložní zdroj UPS.

Ale co to vlastně UPS je? Jedná se o záložní zdroj, který váš počítač a další elektroniku pomáhá ochránit proti přepětí (například při bouřce) a v případě výpadku proudu umožní fungování na baterii, abyste si mohli uložit důležitá data. Moderní UPS ale umí mnohem více a rozhodně stojí za zvážení. Klíčovou výhodou UPS je zabudovaná baterie. S ní se vám už nestane, že byste při chvilkovém výpadku elektřiny přišli o hotovou práci.

Společnost Eaton nabízí hned několik zajímavých modelů UPS pro domácí použití. UPS Eaton 3S je cenově dostupnější a obsahuje až osm zásuvek pro připojení všech důležitých zařízení. Polovina z nich je rovněž napojena na zabudovanou baterii, která vám poskytuje několik minut času na případné uložení práce a bezpečné vypnutí. Druhá polovina zajistí přepěťovou ochranu a s ní velkou redukci stresu v případě bouřky. Do napájených zásuvek doporučujeme zapojit PC a monitor a do zásuvek s čistě přepěťovou ochranou naopak méně důležité spotřebiče, u nichž vás výpadek proudu nebude tolik trápit – například tiskárnu či stolní lampu. Model UPS Eaton 3S 850 VA dále obsahuje dvojici USB portů pro nabíjení vašich mobilů, tabletů a podobně a díky speciálním úchytům ho snadno umístíte na zeď.

Náročnější zájemci mohou zvolit model Eaton Ellipse Pro. Tento model nabízí rovněž až osm zásuvek, rozdělených stejně jako v případě levnějšího Eaton 3S. Nabízí ale řadu věcí navíc. Třeba funkci EcoControl, která umí sama vypnout periferní zařízení, pokud dojde k vypnutí toho hlavního. Pro lepší přehled umístil výrobce na čelní stranu displej, kde můžete sledovat provozní údaje a také vám prozradí, jak dlouho dokážou baterie ještě dodávat energii vašim elektrospotřebičům v případě výpadku. Model Ellipse Pro 1600 VA dokáže dodávat až 1000 W, což stačí i pro náročné počítačové sestavy.

Oba modely nabízí ještě další funkce jako je ochrana datových kabelů, aby se přepětí nedostalo do počítače touto cestou. Pro pohodlnější fungování můžete UPS připojit k počítači pomocí USB kabelu a nainstalovat speciální software, který umožní UPS snadno konfigurovat nebo nastavit automatické vypnutí. Stejně tak umí průběžně měřit maximální kapacitu baterií. Oba UPS vás tak budou včas informovat, na nutnou výměnu baterií, abyste pak nebyli v tom nejméně vhodném okamžiku nepříjemně překvapeni. Oba produkty si můžete ihned pořídit z pohodlí domova. Zakoupíte ve všech hlavních prodejních e-shopech.Více informací naleznete na stránkách  www.eaton.cz a www.eaton.eu. 
Naše nejnovější zprávy přináší i Twitter (@Eaton_EMEA) nebo LinkedIn (Eaton EMEA).

Čtenář dotazy: Eaton Elektrotechnika s.r.o., Komarovska 2406, 193 00 Prague 9, Czech Republic. Tel: +420 267 990 411, Email: ElektrotechnikaCZ@eaton.com
Další tiskové informace: Prosím kontaktujte Kate Siwek, Technical Publicity, Tel: +44 (0)1582 390980, Email: ksiwek@technical-group.com

Ľuboš Reviľák
Head of Service, Product Support & Marketing
T: +421 248 204 311
E: lubosrevilak@eaton.com
H: www.eaton.cz
Eaton Elektrotechnika s.r.o.
Komárovská 2406
193 00 Praha 9

O skupině EATON Corporation

Elektrotechnický sektor společnosti Eaton je globálním lídrem v distribuci energie a ochraně elektrických obvodů; ochraně pomocných záložních zdrojů; v řízení a automatizaci; osvětlení a bezpečnosti; strukturálních řešeních a zařízeních pro elektrické sítě; řešeních pro drsná či nebezpečná prostředí a v inženýrských službách. Díky svým komplexním řešením je společnost Eaton připravena přijmout i ty nejdůležitější výzvy v oblasti řízení elektrické energie.

Eaton je společnost zabývající se řízením energie, která v roce 2017 dosáhla obratu 20,4 miliardy USD. Poskytujeme energeticky úsporná řešení, která našim zákazníkům pomáhají efektivně řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii více úsporně, bezpečně a udržitelně. Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Máme zhruba 98 000 zaměstnanců a prodáváme produkty zákazníkům ve více než 175 zemích. Více informací získáte na stránkách www.eaton.eu.

GALERIE